• Sláviček

01.05.2016 19:57
      Sláviček je malý vtáčik...
      Podľa neho, je pomenovaná aj regionálna súťaž, ktorá sa konala v Mestskej galérií v Lipianoch. Tejto súťaže sa zúčastnila aj víťazka školského kola Barborka Daráková.
      Išla tam s maličkým srdiečkom a trémou ale nakoniec trému prekonala, zaspievala pesničku
      " A ja taká dzivečka..." veľmi pekne. Na harmonike ju doprevádzal p. riaditeľ školy
      PaedDr. Martin Halčišák.
      Súťaže sa zúčastnili veľa deti z celého okolia, dokonca prišli zaspievať aj deti z Poľska
      z Muszyny.
      Akcia sa vydarila, veď spev zaženie všetky smutné chmáry a rozžiari každú tvár.
      Nakoniec bolo veľa radosti, lebo vyhral každý, každý dostal diplom, knihu a aj sladkosť.

• Meduška

10.04.2016 17:54
      Ráno 6.04. 2016 som sa zobudila plná očakávania, lebo som mala ísť do Lipian recitovať básničku na súťaž. Vedela som, že tam bude veľa deti z celého okolia a všetci budú prednášať básne veľmi pekne. Prišli sme do Lipian do mestskej galérie. Najprv nás privítala p. uč. Sedláková. Meduška, podľa ktorej je celá súťaž pomenovaná, predviedla krátku scénku a potom sme začali vystupovať. Išlo to rýchlo. Každý prednášal básničku a my sme mu tlieskali.
      V závere podujatia boli všetky deti ocenené, ba dokonca sme mali aj krátke občerstvenie.Babka, ktorá bola so mnou, prišla sa pozrieť ako viem recitovať, mne a pani učiteľke povedala, že detičky boli veľmi zlaté a ešte dokonca nič také nevidela. Prednášal nám aj skutočný básnik svoje básne, ktoré sám napísal.Mala som skutočnú radosť, že so to dokázala a mali zo mňa radosť rodičia, sta rí rodičia a aj pani učiteľky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt deti knihy kreslené
    • Zápis do Základnej školy

10.04.2016 17:17
      Priblížil sa deň, kedy nás rodičia priviedli do škôlky s tým, že nás zapíšu do "veľkej školy" Mnohí sme sa tešili, no poniektorí sa aj báli. Zvládnemeto? Zoberú nás do základnej školy? Nakoniec to išlo ľahko a radostne sme pánom učiteľom a učitekám zaspievali.
      Potom sa nás pani učiteľky  pýtali len na také veci, ktoré sme sa učili v MŠ a už to dávno vieme.  Hurá! Pôjdeme do školy všetci, ba dokonca nám povedali, že sa na nás v septembri tešia. Aj my sa tešíme do školy ale ešte to chvíľku potrvá, kým budeme naozajstní žiaci. Zatiaľ sa ešte hrajme, tancujme, radujme sa, lebo v septembri na nás čakajú ozajstné povinnosti.

• Hop, hop, loptička !

03.04.2016 18:25
      Jarné slnko, hoci ešte zubaté, zobudilo všetkých sedmospáčov a aj nás. Rýchlo sme sa ponáhľali vonku ale kde ísť? Pani učiteľka Andraščíková Slavka pre nás urobila zajačika, ktorý rád papá lopty. Tak sme sa vybrali na ihrisko aj so zajačikom a zajačik loptičky papal a papal. Mali sme veľkú radosť, že sa nám podarilo zajačika všetkým nakŕmiť. Čo je však hlavné? Spolu sme si zavičili, zasmiali sa ale hlavne sme boli na čerstvom vzduchu.

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu - chrípkové prázdniny

17.01.2021 16:26
      Riaditeľ Základnej školy s materskou školu v Kamenici

v zmysle čl. 5 ods. 2 písm. a), b), c)  Metodického usmernenia č. 15/2005, ktorým sa vydáva  Plán opatrení pre základné a stredné školya školské zariadenia pre prípad pandémie chrípky v Slovenskej republike prerušujem výchovno-vzdelávací proces v ZŠ s MŠ Kamenica
      od 12.februára do 13. februára 2015.
      Vyučovanie začne 16. februára 2015 (pondelok).
      Odôvodnenie:
      Odporúčanie RÚVZ V Prešove