• MŠ - INTERAKTÍVNA PODLAHA - aktivity

• Do galérie MŠ - INTERAKTÍVNA PODLAHA - aktivity boli pridané fotografie.

Dňa 21.05.2019 nás navštívil p. Vladimír Prevužňák, ktorý našim škôlkárom predviedol nezvyčajné, moderné zariadenie - Interaktívnu podlahu. Táto podlaha spája pohyb človeka a dej, ktorý sa odohráva pod našimi nohami.

Obyčajná podlaha sa zmenila na svietiacu a kroky naších detí boli súčasťou týchto interaktívnych aktivít - odfukovanie lístia, stopy zvierat, futbal, tenis, hranie na klavíry, čerenie vody..., ktoré ich priviedli na správnu cestu k ich cieľu.

• MŠ - OZNÁMENIE

• Riaditeľ Základnej školy s materskou školou v Kamenici oznamuje rodičom, že v dňoch od 02. mája 2019 do 31. mája 2019 bude zápis detí do MŠ.

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si môžete vyzdvihnúť v uvedených dňoch v budove MŠ.

• MŠ - SLÁVIČEK

• Do galérie MŠ - SLÁVIČEK boli pridané fotografie.

Dňa 25.04.2019 sa konala regionálna prehliadka v speve ľudových piesní detí predškolského veku v Mestskej galérii v Lipanoch. Pôsobivým speváckym prejavom a za doprovodu akordeónu, pod vedením p. Gabriely Kaperákovej zaspievala škôlkárka Lianka Blašková ľudovú pieseň: Lučka, lučka, žeľenučka, mam frajira jak ružička. Jej smelý, výrazný a čistý spevácky prejav ocenili prítomní potleskom. Malí speváčikovia zažili pekný deň, kedy spoznali veľa nových kamarátov. Za ich spevácky talent im bol udelený diplom a vecná cena.

• Koncert uja Viktora

• So svojím výchovným koncertom nás 9. apríla 2019 pobavil a poučil ujo Viktor. Jeho pesničkami sme si vyskúšali svoju pozornosť, naučili sa spievať v cudzích jazykoch, zasúťažili medzi triedami, prihlásili k mesiacu, v ktorom sme sa narodili. Na záver sme si skúsili aj zopár rock&rollových tanečných krokov. Vynikajúco sme sa bavili a ujovi Viktorovi ďakujeme za skvelý koncert.

• MŠ - Príroda sa prebúdza

• Do galérie MŠ - Príroda sa prebúdza boli pridané fotografie.

05.03.2019

Chladná zima je už takmer za nami, príroda sa zobúdza zo zimného spánku a k slovu sa hlási jar. Pohyb na čerstvom vzduchu prospieva všetkým a jarné hry v prírode boli pre naše deti MŠ príjemným rozptýlením. Tešili sa, že môžu behať, skákať a vnímať prírodu všetkými zmyslami.

Bc. Slavka Andraščíková

• ZŠ - Krtko (Divadlo Sarus)

• "Nesúď knihu podľa obalu". Toto príslovie bolo hlavnou myšlienkou rozprávkového príbehu o krtkovi a jeho kamarátoch, ktorý našim žiakom 1. marca 2019 predviedli herečky Divadla Sarus. Pripomenuli nám, že aj vzájomná tolerancia je v našich vzťahoch dôležitá a potrebná.

• MŠ - Fašiangový karneval

• Do galérie MŠ - Fašiangový karneval boli pridané fotografie.

Podľa starých zvykov

Fašiangy sa začínajú v polovičke zimy, po Novom roku. Končia sa 40 dní pred Veľkou nocou. Pôvod majú v dávnom staroveku, no každý národ k nim pridal i svoje vlastné nápady. Na Fašiangy sa veselí i hoduje na domácich hostinách, keď sa stretáva rodina s rodinou, známi so známymi. A hlavnou maškrtou sú šišky, pampúchy, buchty, krapne... Ale poriadajú sa aj karnevaly. Všetci sa tešia, starí i mladí, chlapci aj dievčatá sa prezliekajú za masky-maškary a veselo tancujú. Všetci vedia, že keď svitne krivá, popolcová alebo škaredá streda, začne sa Veľký pôst. Hodovaniu a zábave bude koniec.

Aj v našej materskej škole bolo v piatok 15. februára 2019 veselo. Konal sa tu zábavný fašiangový karneval. Parket bol plný detí, malých aj veľkých, všetci sa veselo zabávali, radovali spolu so svojimi učiteľmi. Bolo vidieť, že deti mali nádherné masky. Originalita potešila oko každého, kto sa karnevalu zúčastnil. Tešíme sa na ďalšiu takúto akciu.

Bc. Slavka  Andraščíková

• ZŠ - Karneval

• Fašiangy sú obdobím plesov, veselíc, zábav, karnevalov. Aj v našej škole sa v piatok 15. februára 2019 konal fašiangový karneval. Stretli sa tu policajti, zlodeji, upíri, čarodejníci, piráti, rozprávkové zvieratká... Z tohto stretnutia v nás ostali milé spomienky na čas plný dobrej nálady, smiechu, hudby, tanca i súťaží.

• MŠ - Traja tučniaci

• Do galérie MŠ - Traja tučniaci boli pridané fotografie.

Dňa 30.01.2019 nás navštívila teta bábkarka s novou rozprávkou Traja tučniaci - PIG, PAG, POG. O nerozlučniteľnom priateľstve troch kamarátov, ktorí sa presvedčili o tom, aké je priateľstvo krásne...

• MŠ - Šarkaniáda

• Do galérie MŠ - Šarkaniáda boli pridané fotografie.

"Šarkan letí, šarkan letí, za ním chlapci, za ním deti. A všetci sa hrnú von, vykrikujú robia zhon!"

Presne takýto zhon nastal v piatok 26.10.2018 v našej materskej škole. Spoločne sme sa vybrali na blízky kopec. Na úvod sme si zaspievali pieseň o šarkanovi, tak sme sa snažili privolať vetrík. Mladšie deti si vyrobili šarkanov za pomoci pani učiteľky, staršie deti si priniesli vlastných šarkanov. Šarkany boli krásne. Deti neúnavne púšťali šarkanov a behali ako vtáci v povetrí. Prežili sme krásne dopoludnie a tešíme sa na ďalšie akcie.

• MŠ - Divadielko Gašparko

• Do galérie MŠ - Divadielko Gašparko boli pridané fotografie.

Dňa 23.10.2018 do našej Materskej školy zavítalo Divadielko Gašparko. Bábky z rozprávky " O kozliatkach a vlkovi" deti opäť poriadne rozosmiali a pobavili. Všetci sa tak nechali vtiahnúť do príbehu, že sa hneď stali jeho súčasťou. Kozliatkám dobre radili, že rodičov treba poslúchať a cudzím dvere neotvárať.