• Deň zeme

• 01.05.2016 20:19
      • Príroda. Bez prírody a  bez čistoty,by sme nemohli žiť. Asi by nás zasypali odpadky. Každý človek by sa mal sarať o prírodu , neznečiťovať ju a  vážiť si ju. Stromy, tráva, zvieratká, potôčik, lúka, to všetko je príroda.
        22. apríla je Deň zeme. Aj my sme zobrali vedierka, hrabličky, metly a začali sme upratovať školský dvor a okolie, lebo už od malička deti vedieme k udržiavaniu čistoty svojej ale aj  čistoty prírody.
        Pozbierali sme smetie, papiere od cukríkov, uschnuté konáre zo stromov a inú špinu a vyhrabali sme trávnik.  Teraz máme školský dvor pekný a čistý a sľúbili sme pani učiteľkám, že sa budeme starť o okolie školy po celý rok. Prišli nám pomôcť aj žiaci 1. ročníka s pánom riaditeľom. Asi pravdepodobne majú tiež radi prírodu a nie smetisko.
        Preto si prírodu vážime a sľubujeme, že ju budeme chrániť.