Navigácia

 • Aktivity v prírode a sezónne pohybové činnosti

  11. 1. 2019

  Sánkovanie a hry na snehu...

 • Vianočné prázdniny

  Vianočné prázdniny začínajú 22.12.2018 a končia 7.1.2019.

  Vyučovanie začína v utorok 8.1.2019.

 • ZŠ - Vianočný program

  19. 12. 2018

  Do galérie ZŠ - Vianočný program boli pridané fotografie.

 • MŠ - Vianočná pekáreň

  Do galérie MŠ - Vianočná pekáreň boli pridané fotografie.

 • ZŠ - Mikuláš

  6. 12. 2018

  Do galérie ZŠ - Mikuláš boli pridané fotografie.

 • MŠ - Šarkaniáda

  Do galérie MŠ - Šarkaniáda boli pridané fotografie.

  "Šarkan letí, šarkan letí, za ním chlapci, za ním deti. A všetci sa hrnú von, vykrikujú robia zhon!"

  Presne takýto zhon nastal v piatok 26.10.2018 v našej materskej škole. Spoločne sme sa vybrali na blízky kopec. Na úvod sme si zaspievali pieseň o šarkanovi, tak sme sa snažili privolať vetrík. Mladšie deti si vyrobili šarkanov za pomoci pani učiteľky, staršie deti si priniesli vlastných šarkanov. Šarkany boli krásne. Deti neúnavne púšťali šarkanov a behali ako vtáci v povetrí. Prežili sme krásne dopoludnie a tešíme sa na ďalšie akcie.

 • MŠ - Divadielko Gašparko

  Do galérie MŠ - Divadielko Gašparko boli pridané fotografie.

  Dňa 23.10.2018 do našej Materskej školy zavítalo Divadielko Gašparko. Bábky z rozprávky " O kozliatkach a vlkovi" deti opäť poriadne rozosmiali a pobavili. Všetci sa tak nechali vtiahnúť do príbehu, že sa hneď stali jeho súčasťou. Kozliatkám dobre radili, že rodičov treba poslúchať a cudzím dvere neotvárať.

 • Vlk a kozliatka

  Bábkové divadielko Gašparko je u našich žiakov mimoriadne obľúbené a zakaždým nás poteší peknou rozprávkou. V utorok 23.10. to bola rozprávka o vlkovi a kozliatkach,  ktoré síce počúvali mamičku, ale nie vždy to bolo pre nich jednoduché. Keď mamička nechala doma kozliatka samé, prišiel vlk a skúšal všetko možné, aby sa ku kozliatkam dostal. Podarilo sa mu to???

                                                                                                                                                   Mgr. Lucia Omastová

 • Šikovné ruky 2018/2019

 • MŠ - Vychádzka do jesennej prírody

  Do galérie MŠ - Vychádzka do jesennej prírody boli pridané fotografie.

  V MŠ plníme počas roka množstvo výchovno-vzdelávacích aktivít. V rámci pobytu vonku sme absolvovali dlhú trasu od Materskej školy k blízkemu okoliu. Cieľom bol les a jeho tajomstvá. S chuťou sme sa vydali na cestu... V jesennom období je čo v prírode pozorovať: zmeny počasia, zmeny na stromoch, poznávanie zvukov zvierat v lese, ako sa kŕmia lesné zvieratká... Deti sa dobre bavili pri tom ako sme sa štverali briežkom do lesa. Bola to pre nich zábava. Lesná vychádzka bola pre deti poučná aj zábavná zároveň. Vycházka do lesa nám spríjemnila deň a obohatila nás o pekné zážitky meniacej sa prírody.

 • MŠ - Šikovné deti počas upratovania

  Do galérie MŠ - Šikovné deti počas upratovania boli pridané fotografie.

  "Čo sa to len vonku deje, stromy holé,

  plno listov na zemi je, a čo to, prší a jéje!"

  Už je jeseň, čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj zmien počasia. Farebná jeseň zhadzuje zo stromov listy a tým prináša množstvo príležitostí pre možnosti spontánnej zábavy. Aj deti z Materskej školy sa v krásny jesenný deň s chuťou pustili do hrabania lístia na školskom dvore. Spoločnou prácou a úsilím si skrášlili okolie Materskej školy.

 • Deň jablka

  "Jedno jablko denne pre zdravie!"

  Jabloň je najrozšírenejší ovocný strom na svete. Jablká môžeme pridať do rôznych jedál a nápojov, ale najzdravšia je ich konzumácia v surovom stave. 
  Jabĺčka majú svoje nezastupiteľné miesto v ľudových tradíciách, mytológii, Svätom písme. Bolo považované za symbol zdravia, plodnosti, krásy a lásky. 
  Jablká sú mimoriadne bohaté na vitamíny a aby sa na toto výborné ovocie nezabudlo, oslavuje svoj deň 21. októbra. 
  V rámci októbra sa koná veľa zaujímavých podujatí, ktoré vyzdvihujú význam jabĺk pre naše zdravie, ale zároveň aj príležitosť stretnúť sa, zabaviť a degustovať…Aj naši štvrtáci dnes využili tento deň a vlastnoručne si pripravili jablkovo – mrkvový šalát. Dokázali, že nie sú len dobrými degustátormi, ale vedia sa obracať aj v „kuchyni.“ :-)  

                                                                                                                                                  Mgr. Lucia Omastová 

 • Solivarské poklady

  16. 10. 2018

  Divadlo BABADLO je bábkové divadlo, ktoré vzniklo v Prešove 1. 6. 1995. Už vyše 20 rokov verejne produkuje a úspešne pôsobí v oblasti divadelnej tvorby pre deti, mládež a dospelých. 


  Jednou z inscenácii tohto divadla je povesť Solivarské poklady, ktorú mali možnosť naši tretiaci a štvrtáci vidieť 16.10. 2018 v mestskej galérii v Lipanoch. Povesť o pokladoch Slanských vrchov poukazuje na hodnotu soli, na jej ťažbu ako aj výrobu. Žiakom priblížila zaujímavú históriu ťažby soli, dozvedeli sa ako sa na Solivare našla soľ aj to, ako sa ju podarilo vyťažiť. Okrem umeleckého zážitku a nových informácií žiaci odchádzali s uvedomením si toho...Soľ je a vždy bude nad zlato!
                                                                                                                                         

  Mgr. Lucia Omastová

 • Integrácia 2018

  10. 10. 2018

  Projekt INTEGRÁCIA vznikol v roku 2008 v Prešove v úprimnej snahe pomôcť jednému dieťaťu…Aj malý nápad vie zmeniť svet a z malého semienka Integrácie „vyrástol“ projekt, vďaka ktorému sa dnes spájajú všetky deti bez rozdielu. Cieľom tohto projektu je pomáhať deťom a spájať ich, ukazovať tie správne vzory a viesť ich ku konaniu a šíreniu dobra. Spájať všetkých bez rozdielu bolo cieľom aj 10. ročníka projektu Integrácia, ktorý usporiadal Nadnárodný charitatívny koncert Integrácia, na ktorom sa zúčastnili aj žiaci našej školy. 10.10.2018 sme boli súčasťou úžasného koncertu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, kde vystúpilo množstvo skvelých talentovaných umelcov, či už spevákov, športovcov, moderátorov, ...

  Myšlienka vzájomnej pomoci a spolupatričnosti je pre nás motiváciou opäť sa zapojiť do tohto projektu, lebo ,,Integrácia svieti pre všetky deti rovnako!“

  Mgr. Lucia Omastová

 • Didaktické hry v prírode

  21. 9. 2018

  Didaktické hry v prírode sú na 1. stupni súčasťou učebných osnov. Vytvárajú u žiakov pozitívny vzťah k prírode, učia ich orientácii a pohybe v neznámom teréne. Na ich realizáciu sme si vybrali krásny slnečný jesenný deň 21. september 2018. Trasa viedla na Agrofarmu, na ktorú si to prváci a druháci namierili peši a naši starší žiaci zvládli trasu na bicykloch. Všetkých žiakov na farme čakala chutná odmena – opekačka.   

  Mgr. Lucia Omastová

  Do galérie Didaktické hry v prírode boli pridané fotografie.

 • FERDO MRAVEC

  20. 9. 2018

  Do galérie FERDO MRAVEC boli pridané fotografie.

 • Slávnostné otvorenie škol. roka 2018/2019

  3. 9. 2018

  Do galérie Slávnostné otvorenie škol. roka 2018/2019 boli pridané fotografie.

 • ZŠ - Slávnostné ukončenie šk. roka 2017/2018

  29. 6. 2018

  Do galérie ZŠ - Slávnostné ukončenie šk. roka 2017/2018 boli pridané fotografie.

 • ZŠ - Celodenný školský výlet (Habakuky)

  26. 6. 2018

  26. jún 2018 – deň, v ktorý nás čakal výlet do rozprávkovej dedinky Habakuky na Donovaloch, kde ožívajú rozprávky Pavla Dobšinského. V rozprávkovej dedinke sme mali možnosť sledovať stvárnenie troch ľudových rozprávok, počas ktorých sa herci premenili na rôzne rozprávkové bytosti a neporaziteľných hrdinov v prostredí ľudovo – fantazijných domčekov. Hlad sme zahnali v Hodovni a nakúpili množstvo suvenírov na pamiatku v predajni Kurník šopa center. Zažili sme príjemné chvíle, na ktoré budeme dlho spomínať.

  Mgr. Terézia Prevužňáková

  Do galérie ZŠ - Celodenný školský výlet (Habakuky) boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Kamenica
  Kamenica 645
 • 051/4573123

Fotogaléria