• MŠ - Vianočná pekáreň

• 27.12.2018 17:45
      • Po návšteve Mikuláša čakala deti v MŠ ďalšia milá a zábavná udalosť. Jedáleň našich škôlkárov sa premenila na vianočnú pekáreň.
        Kedže sa blížia Vianočné sviatky, tak ako naše mamičky aj detičky v škôlke spolu s učiteľkami sa pustili do pečenia medovníkov. Každý rok sa deti na túto činnosť veľmi tešia, lebo vedia, že im zvestí príchod Vianoc.
        Porozprávali sa o prichádzajúcich sviatkoch i o pečení medovníkov. Mohli sa teda pustiť do roboty. Cesto si vyvaľkali a usilovné pršteky sa predbiehali vo vykrajovaní rôznych tvarov. Aj teta kuchárka im pomohla a do zlata upiekla medovníky. Všetky deti vyrábali medovníky s veľkou láskou a vložili do nich kus svojho srdiečka, lebo vedeli, že ich podarujú svojim najbližším.
        Ďakujeme mamičkám p. Nendzovej, p. V. Šomjákovej, p. T. Majnej, p. Repkovej a p. Pellovej za chutné cestá. Boli naozaj chutné, sladučké, ale hlavne originálne.