Navigácia

 • Oznamujeme rodičom, že v čase od 27.12.2018 do 07.01.2019 nebude prevádzka MŠ.
  Začiatok prevádzky bude 08.01.2019 (t. j. utorok).
  27.12.2018 17:50 | viac »
 • MŠ - Vianočná pekáreň
  Po návšteve Mikuláša čakala deti v MŠ ďalšia milá a zábavná udalosť. Jedáleň našich škôlkárov sa premenila na vianočnú pekáreň. 
  Kedže sa blížia Vianočné sviatky, tak ako naše mamičky aj detičky v škôlke spolu s učiteľkami sa pustili do pečenia medovníkov. Každý rok sa deti na túto činnosť veľmi tešia, lebo vedia, že im zvestí príchod Vianoc.
  Porozprávali sa o prichádzajúcich sviatkoch i o pečení medovníkov. Mohli sa teda pustiť do roboty. Cesto si vyvaľkali a usilovné pršteky sa predbiehali vo vykrajovaní rôznych tvarov. Aj teta kuchárka im pomohla a do zlata upiekla medovníky. Všetky deti vyrábali medovníky s veľkou láskou a vložili do nich kus svojho srdiečka, lebo vedeli, že ich podarujú svojim najbližším.
  Ďakujeme mamičkám p. Nendzovej, p. V. Šomjákovej, p. T. Majnej, p. Repkovej a p. Pellovej za chutné cestá. Boli naozaj chutné, sladučké, ale hlavne originálne.

   

  27.12.2018 17:45 | viac »
 • MŠ - Štedrý dedko Mikuláš

  Po roku k nám opäť zavítal sv. Mikuláš, ktorý dokáže v tomto predvianočnom období vyčariť úsmev a dojatie nielen na tvárach detí, ale priznajme si, že aj na tvárach nás, dospelých. Štedrý dedko Mikuláš svojimi darmi potešil naše milé detičky. Deti mu za odmenu zaspievali piesne, zarecitovali mikulášske básničky. Radosť detí a milé úsmevy potešili sv. Mikuláša. Sľúbil, že k nám určite príde aj na budúci rok.

  10.12.2018 19:44 | viac »
 • Riaditeľ Základnej školy s materskou školou v Kamenici oznamuje rodičom,
  že v súlade s § 59 č.. 245 / 2008 Z.z. a v súlade s § 3 vyhlášky MŠ SR č. 36 / 2OO8 Z.z.
  o materskej škole v znení vyhlášky s § č. 308 / 2009 Z.z. prijíma žiadosti o prijatie deti na predprimárne vzdelávanie v dňoch
                            
                                     od  02 . mája 2018  do 31. mája 2018

  Žiadosť o prijatie dieťaťa na preprimárne vzdelávania si môžete vyzdvihnúť v uvedených dňoch v budove MŠ.

  Prednostne budú prijaté :
   - deti, ktoré dovršili piaty rok veku,
   - deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou.


                                                                                PaedDr. Martin Halčišák
                                                                       .........................................................
                                                                               riaditeľľ ZŠ s MŠ v Kamenici
                                                       Zobraziť zdrojový obrázok
  14.03.2018 08:44 | viac »
 • Toho dňa bolo typické, jesenné, sychravé počasie. Aj napriek tomu sme sa vybrali s pani učiteľkami zbierať jesenné vitamíny - šípky. Vysvetlili nám, prečo sú šípky zdravé. Dozvedeli sme sa, kde rastú a ako sa zbierajú. Pani učiteľky nám povedali, ako sa pripravuje čajík. Najprv šípky vysušíme a potom zomelieme. V zime ich zalejeme horúcou vodou, precedíme a čajík máme pripravený. Nepotrebujeme ani citrónik, lebo šípky majú veľa vitamínu C. Teta kuchárka nám sľúbila, že nám v zime navarí chutný čajík.
                                                                         
  10.11.2016 20:04 | viac »
 • Bol 4. november, Deň materských škôl na Slovensku. Pani učiteľky pre nás pripravili veľa aktivít, na ktoré sme sa veľmi rešili.
  Hneď zrána sme išli do telocvične, zacvičili sme si a potom sme mali súťaž v chytaní rybičiek. Hoci sme nemali vodu, súťaž sa nám veľmi páčila, chytali sme rybky ako naozajstní rybári.
  Potom sme si urobili mostík cez rieku a prechádzali sme opatrne po ňom, aby sme nespadli do vody.
  Ďalšou aktivitou, bolo zhotovenie dúhy na školskom dvore. Prečo práve dúhy? Lebo dúha je pekná a máme ju celá škôlka radi.
  Nakoniec sme nafúkali balóny a šli sme na kopec. Vypustili sme balóny do výšky a povedali sme si, že to sú "balóny šťastia".
  Deň materských škôl sme prežili veľmi aktívne a tvorivo a už sa tešíme na ďalší ročník, ktorý sa uskutoční o rok.
                                                                        
   
  09.11.2016 12:52 | viac »

 •                                                                 
  A je po lete! Vonku vietor fučí, lístie opadáva. Ču už? My sme chceli minulý týždeň ísť púšťať šarkanov, ale mali sme oveľa dôležitejšiu prácu. Chceli sme si uctiť svoje babky a dedkov, ktorí nás veľmi ľúbia a preto so šarkanmi sme na pole vyšli až tento týždeň. Všetci sme sa tešili, ako nám šarkany poletia, ale mali sme veľkú smolu, lebo nám nefúkal vietor, iba trochu. No napriek tomu sme nestratili dobrú náladu a zaspievali sme šarkanom pekné pesničky, ktoré nás naučili pani učiteľky. Mamičky, oteckovia aj pani učiteľky, keď to bude vo vašej moci, zariadte, aby lietali šarkany aspoň na budúci rok, alebo v rozprávkach a naších sníčkoch.
                                                           
  06.11.2016 16:46 | viac »
 • Bol studený jesenný deň.Vonku fúkal silný vietror. Všetci dobre vieme, že o zvieratká sa máme starať v zime, ale bolo nám ich ľúto, aj v to studené dopoludnie a tak sme sa vybrali ku kŕmidku. Zo sebou sme zobrali jabĺčka, trocha sena a išli sme do lesa ku kŕmidku. Zvieratkám sme to tam všetko v kŕmidku nechali a keď budú hladné, určite si to tam nájdu a budú vedieť, že im to doniesl deti z materskej školy, ktoré sa o nich postarajú aj v zime.
                                                          
                                              
  06.11.2016 09:53 | viac »
 • V našom kalendári sa obkavil mesiac Október. Tento mesiac, je mesiacom úcty k starším. Počas celého mesiaca sme deti viedli k tomu, aby si vážili starších ľudí, babičky a dedkov.To sú oni, ktorí nám často pomáhajú, keď rodičia musia ísť do práce, alebo práve nemajú na nás čas. Babka a dedko si pre svoje vnúčatá nájdu čas stále a dokážu sa hrať s nami dlhé a dlhé hodiny. Tiež sme deti učii, že by mali všetkým starším ľuďom pozdraviť. Ďalšou témou bolo:  "Denne urob dobrý skutok sarším ľuďom".
  Vyvrcholilo to 27.11.2016, vystúpením pre babky a dedkov, ktoré sme sme pre nich pripravili. Pochutnali si na dobrých koláčikoch, čajíku a kávičke.
  Chceme sa poďakovať týmto mamičkám, ktoré prispeli k tejto oslave: p. Pavlinská Anna,
  p. Andraščíková Monika, p. Pinková Zuzana, p.Mgr. Piskurová Zuzana, p. Kyjovská Monika,
  p. Hudáková Anna, p. Bc. Andraščíková Kamila, p. Andrašková Monika, P. Mgr. Urdová Júlia.
  Chceli by sme sa týmto mamičkám poďakovať pri organizovaní osláv pre starých rodičov,p.Mgr. Pačanovej Kataríny a tak isto aj personálu našej  mateskej školy.
                                                       
  05.11.2016 13:21 | viac »
 •                                                               

  Do našej školy zavítali Maťko s Kubkom, dvaja známi valasi. Navyvádzali sa už dosť huncústiev, ale to čo sa im prihodilo teraz, to naozaj je veľká zaujímavosť. Ich kamarátku, vílu Malvínku, uniesli sluhovia Ali-Pašu do ďalekého orientu. Rozhodli sa ísť hľadať svoju kamarátku až na blízky východ. Cesta trvala dlho, ale nakoniec ju našli, zachránili a nie len Malvínku, ale zachránili aj princeznú z orientu a to pomocou našej známej žinčice.
  Musíme povedať, že sme sa aj báli, lebo Ali -Paša im chcel odťať hlavu , ale nakoniec sa všetko dobre skončilo a viac sme sa nasmiali ako sa báli.
  Bábkové divadielko sa nám páčilo a privítame ho aj nabudúce s radodťou.
  Ďakujeme za príjemne strávené chvíle.
  15.10.2016 14:32 | viac »
 •                                                             
  06.10.2016 21:17 | viac »
 • Riaditeľ Základnej školy s materskou školou v Kamenici oznamuje rodičom,
  že v súlade s § 59 č.. 245 / 2008 Z.z. a v súlade s § 3 vyhlášky MŠ SR č. 36 / 2OO8 Z.z.
  o materskej škole v znení vyhlášky s § č. 308 / 2009 Z.z. prijíma žiadosti o prijatie deti na predprimárne vzdelávanie v dňoch
                            
                                     od  02 . mája 2016  do 31. mája 2016.

  Žiadosť o prijatie dieťaťa na preprimárne vzdelávania si môžete vyzdvihnúť v uvedených dňoch v budove MŠ.

  Prednostne budú prijaté :
   - deti, ktoré dovršili piaty rok veku,
   - deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou.


                                                                                PaedDr. Martin Halčišák
                                                                       .........................................................
                                                                               riaditeľľ ZŠ s MŠ v Kamenici
                                    
  03.05.2016 22:21 | viac »
 • Príroda. Bez prírody a  bez čistoty,by sme nemohli žiť. Asi by nás zasypali odpadky. Každý človek by sa mal sarať o prírodu , neznečiťovať ju a  vážiť si ju. Stromy, tráva, zvieratká, potôčik, lúka, to všetko je príroda.
  22. apríla je Deň zeme. Aj my sme zobrali vedierka, hrabličky, metly a začali sme upratovať školský dvor a okolie, lebo už od malička deti vedieme k udržiavaniu čistoty svojej ale aj  čistoty prírody.
  Pozbierali sme smetie, papiere od cukríkov, uschnuté konáre zo stromov a inú špinu a vyhrabali sme trávnik.  Teraz máme školský dvor pekný a čistý a sľúbili sme pani učiteľkám, že sa budeme starť o okolie školy po celý rok. Prišli nám pomôcť aj žiaci 1. ročníka s pánom riaditeľom. Asi pravdepodobne majú tiež radi prírodu a nie smetisko. 
  Preto si prírodu vážime a sľubujeme, že ju budeme chrániť.
                                               
  01.05.2016 20:19 | viac »
 • Sláviček je malý vtáčik...
  Podľa neho, je pomenovaná aj regionálna súťaž, ktorá sa konala v Mestskej galérií v Lipianoch. Tejto súťaže sa zúčastnila aj víťazka školského kola Barborka Daráková.
  Išla tam s maličkým srdiečkom a trémou ale nakoniec trému prekonala, zaspievala pesničku
  " A ja taká dzivečka..." veľmi pekne. Na harmonike ju doprevádzal p. riaditeľ školy
  PaedDr. Martin Halčišák.
  Súťaže sa zúčastnili veľa deti z celého okolia, dokonca prišli zaspievať aj deti z Poľska
  z Muszyny.
  Akcia sa vydarila, veď spev zaženie všetky smutné chmáry a rozžiari každú tvár.
  Nakoniec bolo veľa radosti, lebo vyhral každý, každý dostal diplom, knihu a aj sladkosť.
                                  
                                               
  01.05.2016 19:57 | viac »
 • Ráno 6.04. 2016 som sa zobudila plná očakávania, lebo som mala ísť do Lipian recitovať básničku na súťaž. Vedela som, že tam bude veľa deti z celého okolia a všetci budú prednášať básne veľmi pekne. Prišli sme do Lipian do mestskej galérie. Najprv nás privítala p. uč. Sedláková. Meduška, podľa ktorej je celá súťaž pomenovaná, predviedla krátku scénku a potom sme začali vystupovať. Išlo to rýchlo. Každý prednášal básničku a my sme mu tlieskali.
  V závere podujatia boli všetky deti ocenené, ba dokonca sme mali aj krátke občerstvenie.Babka, ktorá bola so mnou, prišla sa pozrieť ako viem recitovať, mne a pani učiteľke povedala, že detičky boli veľmi zlaté a ešte dokonca nič také nevidela. Prednášal nám aj skutočný básnik svoje básne, ktoré sám napísal.Mala som skutočnú radosť, že so to dokázala a mali zo mňa radosť rodičia, sta rí rodičia a aj pani učiteľky.

                                         Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt deti knihy kreslené 
  10.04.2016 17:54 | viac »
 • Priblížil sa deň, kedy nás rodičia priviedli do škôlky s tým, že nás zapíšu do "veľkej školy" Mnohí sme sa tešili, no poniektorí sa aj báli. Zvládnemeto? Zoberú nás do základnej školy? Nakoniec to išlo ľahko a radostne sme pánom učiteľom a učitekám zaspievali.
  Potom sa nás pani učiteľky  pýtali len na také veci, ktoré sme sa učili v MŠ a už to dávno vieme.  Hurá! Pôjdeme do školy všetci, ba dokonca nám povedali, že sa na nás v septembri tešia. Aj my sa tešíme do školy ale ešte to chvíľku potrvá, kým budeme naozajstní žiaci. Zatiaľ sa ešte hrajme, tancujme, radujme sa, lebo v septembri na nás čakajú ozajstné povinnosti.
                                                  
  10.04.2016 17:17 | viac »
 • Jarné slnko, hoci ešte zubaté, zobudilo všetkých sedmospáčov a aj nás. Rýchlo sme sa ponáhľali vonku ale kde ísť? Pani učiteľka Andraščíková Slavka pre nás urobila zajačika, ktorý rád papá lopty. Tak sme sa vybrali na ihrisko aj so zajačikom a zajačik loptičky papal a papal. Mali sme veľkú radosť, že sa nám podarilo zajačika všetkým nakŕmiť. Čo je však hlavné? Spolu sme si zavičili, zasmiali sa ale hlavne sme boli na čerstvom vzduchu.
                                           
  03.04.2016 18:25 | viac »
 • Riaditeľ Základnej školy s materskou školu v Kamenici

       v zmysle čl. 5 ods. 2 písm. a), b), c)  Metodického usmernenia č. 15/2005, ktorým sa vydáva  Plán opatrení pre základné a stredné školya školské zariadenia pre prípad pandémie chrípky v Slovenskej republike prerušujem výchovno-vzdelávací proces v ZŠ s MŠ Kamenica
  od 12.februára do 13 februára 2015.
  Vyučovanie začne 16. februára 2015 (pondelok).
  Odôvodnenie:
  Odporúčanie RÚVZ V Prešove
                                                                        PaedDr. Martin Halčišák
                                                                                    riaditeľ ZŠ
                       
  11.02.2015 18:01 | viac »
 • Riaditeľ  ZŠ s MŠ v Kamenici oznamuje rodičom, že zápis do materskej školy na školský rok 2015 / 2016 sa uskutoční v dňoch od 15. februára 2015 do 15. marca 2015

  06.02.2015 19:23 | viac »
 • Touto cestou sa chceme poďakovať mamičkám, ktoré upiekli koláče na posedenie so starými rodičmi a týmto spríjemnili toto posedenie. Svoje "ďakujeme" vyslovujeme týmto mamičkám :
  p.Pavlinskej Márií, p. Pavlinskej Anne, p. Urdovej Ľubici, p. Darákovej Veronike, p. Pellovej Michaele, p.Šomjakovej Veronike,  p .Andraščíkovej Andrei, p.Ššecinovej Ľudmile, p.Pačanovej Kataríne, p. Pellovej Kataríne,p. Majnej terézií, p. Majnej Márií, p.Kollárovej Márií, p. Haviarovej Michaele, p. Bartovej Márií, p. Bakoňovej Terézií, p. Novákovej Adriane, p. Pribulovej Slávke, p.Ciskovej Lenke, p. Šomjakovej Lenke, p. Bujňákovej Valérií, p. Petrušovej Janke,
  p. Angelovičovej Bernadete, p. Omastovej Lucií, p. Sabatulovej Márií.
  03.11.2014 20:45 | viac »
 • Dňa 29. 10 2014 o 15°° hod. sa uskutoční v rozvičovni ZŠ posedenie so starými rodičmi. Všetci ste srdečne vítaní.
  Tešia sa na Vás vnúčatá, ktoré si pripravili pekný kultúrny program.
  28.10.2014 20:19 | viac »
 • Riaditeľ  ZŠ s MŠ v Kamenici oznamuje rodičom, že zápis do materskej školy na školský rok 2014 / 2015 sa uskutoční

  v dňoch od 15. februára do 15. marca 2014

  07.03.2014 11:25 | viac »
 • Prehliadka šarkanov
  30.09.2013 22:03 | viac »
 • Zber tetrapakov
  23.09.2013 19:41 | viac »
 • Zápis do materskej školy na školský rok 2013/2014
  04.02.2013 09:55 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Kamenica
  Kamenica 645
 • 051/4573123

Fotogaléria