• Základná škola s materskou školou Kamenica

Sobota 19. 1. 2019

Statistics

• 11. 1. 2019

Sánkovanie a hry na snehu...

• Vianočné prázdniny začínajú 22.12.2018 a končia 7.1.2019.

Vyučovanie začína v utorok 8.1.2019.

• 19. 12. 2018

Do galérie ZŠ - Vianočný program boli pridané fotografie.

• Do galérie MŠ - Vianočná pekáreň boli pridané fotografie.

• 6. 12. 2018

Do galérie ZŠ - Mikuláš boli pridané fotografie.

• Do galérie MŠ - Šarkaniáda boli pridané fotografie.

"Šarkan letí, šarkan letí, za ním chlapci, za ním deti. A všetci sa hrnú von, vykrikujú robia zhon!"

Presne takýto zhon nastal v piatok 26.10.2018 v našej materskej škole. Spoločne sme sa vybrali na blízky kopec. Na úvod sme si zaspievali pieseň o šarkanovi, tak sme sa snažili privolať vetrík. Mladšie deti si vyrobili šarkanov za pomoci pani učiteľky, staršie deti si priniesli vlastných šarkanov. Šarkany boli krásne. Deti neúnavne púšťali šarkanov a behali ako vtáci v povetrí. Prežili sme krásne dopoludnie a tešíme sa na ďalšie akcie.

• Do galérie MŠ - Divadielko Gašparko boli pridané fotografie.

Dňa 23.10.2018 do našej Materskej školy zavítalo Divadielko Gašparko. Bábky z rozprávky " O kozliatkach a vlkovi" deti opäť poriadne rozosmiali a pobavili. Všetci sa tak nechali vtiahnúť do príbehu, že sa hneď stali jeho súčasťou. Kozliatkám dobre radili, že rodičov treba poslúchať a cudzím dvere neotvárať.

• Bábkové divadielko Gašparko je u našich žiakov mimoriadne obľúbené a zakaždým nás poteší peknou rozprávkou. V utorok 23.10. to bola rozprávka o vlkovi a kozliatkach, ktoré síce počúvali mamičku, ale nie vždy to bolo pre nich jednoduché. Keď mamička nechala doma kozliatka samé, prišiel vlk a skúšal všetko možné, aby sa ku kozliatkam dostal. Podarilo sa mu to???

Mgr. Lucia Omastová

• Do galérie MŠ - Vychádzka do jesennej prírody boli pridané fotografie.

V MŠ plníme počas roka množstvo výchovno-vzdelávacích aktivít. V rámci pobytu vonku sme absolvovali dlhú trasu od Materskej školy k blízkemu okoliu. Cieľom bol les a jeho tajomstvá. S chuťou sme sa vydali na cestu... V jesennom období je čo v prírode pozorovať: zmeny počasia, zmeny na stromoch, poznávanie zvukov zvierat v lese, ako sa kŕmia lesné zvieratká... Deti sa dobre bavili pri tom ako sme sa štverali briežkom do lesa. Bola to pre nich zábava. Lesná vychádzka bola pre deti poučná aj zábavná zároveň. Vycházka do lesa nám spríjemnila deň a obohatila nás o pekné zážitky meniacej sa prírody.

• Základná škola s materskou školou Kamenica
    Kamenica 645