• Základná škola s materskou školou Kamenica

Streda 15. 8. 2018

Statistics

• 26. 6. 2018

26. jún 2018 – deň, v ktorý nás čakal výlet do rozprávkovej dedinky Habakuky na Donovaloch, kde ožívajú rozprávky Pavla Dobšinského. V rozprávkovej dedinke sme mali možnosť sledovať stvárnenie troch ľudových rozprávok, počas ktorých sa herci premenili na rôzne rozprávkové bytosti a neporaziteľných hrdinov v prostredí ľudovo – fantazijných domčekov. Hlad sme zahnali v Hodovni a nakúpili množstvo suvenírov na pamiatku v predajni Kurník šopa center. Zažili sme príjemné chvíle, na ktoré budeme dlho spomínať.

• 15. 6. 2018

Aj žiaci našej školy svojou účasťou podporili v tomto roku už jubilejný 10. ročník regionálnej výstavy oviec a kôz, ktorá sa konala 15. júna 2018 na farme v Kamenici. Okrem prehliadky úžitkových zvierat tu na žiakov čakali aj sprievodné akcie: príslušníci PZ SR im predviedli prácu psovodov, zástupcovia Slovenského Červeného kríža zasa podávanie prvej pomoci, Ing. Igor Štvarták, včelár z Lipian, im hravou formou priblížil život včiel a folklórne skupiny im spríjemnili pobyt i prehliadku vystavenej poľnohospodárskej techniky.

• Základný plavecký výcvik
    4. 6. 2018

S cieľom skamarátiť sa s vodou a naučiť sa základné plavecké štýly sa vybrali žiaci 3. a 4. ročníka našej školy v termíne od 4. júna 2018 do 8. júna 2018 na Spojenú školu do Sabinova, kde sa v školskom bazéne pri hrách a cvičeniach vo vode pod vedním kvalifikovaných trénerov naozaj spriatelili s vodou a naučili prvky základných plaveckých štýlov. V posledný deň za svoje predvedené zručnosti získali "mokré" vysvedčenie.

Mgr. Stanislav Gladiš

• 24. 5. 2018

Prvá pomoc je súbor opatrení na poskytnutie bezprostrednej pomoci pri náhlom ohrození života a zdravia. Vedieť poskytnúť prvú pomoc nie je vždy jednoduché. Vyžaduje si to vedomosti, odvahu a ochotu pomôcť. Nikto z nás nevie, kedy a kde bude potrebovať pomoc iného človeka.

Dňa 24.5.2018 sa konala na Základnej škole Komenského 113 v Lipanoch okresná súťaž Hliadok mladých zdravotníkov. Naši mladí zdravotníci: Alexandra Korbová, Karin Urdová, Simona Ščecinová, Anna Angelovičová, Mária Rakašová a Dávid Šomják súťažili na 6 stanovištiach, na ktorých preukázali svoje vedomosti o Červenom kríži, zdravotnícke vedomosti, poznanie liečivých rastlín, KPCR, stabilizovanú polohu a praktické zručnosti v poskytovaní prvej predlekárskej pomoci. Pri plnení úloh na jednotlivých stanovištiach si vybojovali pekné 3. miesto.

• 23. 4. 2018

Žiaci 4. ročníka našej základnej školy vymenili v týždni od 23.4.2018 do 27.4.2018 učenie v školských laviciach za plnenie výchovno-vzdelávacích cieľov v Rekreačnom zariadení Třinec v Žiarskej doline. Tu poznávali krásnu prírodu Liptova, Žiarsky pamätník SNP, Medvediu štôlňu – baňu, v ktorej sa ťažil pyrit, súťažili, plnili rôzne úlohy s environmentálnym, športovým i poznávacím zameraním i zabávali sa. Bola to skúška odvahy, samostatnosti a v mnohých prípadoch i prvé veľké odlúčenie od rodičov, ktoré štvrtáci zvládli a zdraví, bohatší o zážitky sa vrátili domov.

• 12. 4. 2018

Vo štvrtok 12. 4. 2018 sme sa zúčastnili Literárno-výtvarného kvízu, ktorý bol zameraný na tvorbu spisovateľa Valentína Šefčíka. Na tento kvíz bol pozvaný aj samotný spisovateľ, ktorý žiakom počas besedy ochotne odpovedal na všetky otázky, nielen o jeho tvorbe, ale aj o svojom detstve a o tom, ako sa dostal k písaniu detskej poézie.

Našu školu reprezentovali – Alica Haviarová, Peter Bača, Karin Urdová, Tamara Izvorská, Silvia Andraščíková a Alexandra Korbová. Srdečne im blahoželáme a ďakujeme za krásne 2.miesto, ktoré si z tejto súťaže odniesli.

• 9. 4. 2018

V pondelok 9. 4. 2018 sa naši žiaci zúčastnili výchovného koncertu, ktorého témou bola slovenská ľudová pieseň. Svoje spevácke umenie nám predviedla operná speváčka, sólistka Národného divadla v Brne Mgr. art. Dagmar Žaludková, ktorú hudobne aj slovne sprevádzal Dr. Igor Berger. Celým koncertom sa niesla príjemná atmosféra. Naši žiaci účinkujúcich zakaždým odmenili potleskom.

Mgr. Lucia Omastová

• Základná škola s materskou školou Kamenica